„W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście” bł. Jan Paweł II
Oto zbliża się chwila, kiedy te słowa będziemy mogli razem wypowiedzieć pełni radosnej wdzięczności. Oto Jezus przychodzi do nas w szczególnym znaku Obrazu Miłosiernego Boga. Przychodzi w asyście najgorliwszych swoich apostołów, św. s. Faustyny sekretarki Bożego Miłosierdzia i bł. Jana Pawła II, który rozkrzewił kult Miłosierdzia Bożego na cały świat.

Będzie to historyczne wydarzenie w naszej parafii. W czasie Misji św., które poprzedzą bezpośrednie Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego, będziemy chcieli się uczyć jak żyć na co dzień gorącą miłością i mocną nadzieją i jak odpowiedzieć na zbawcze słowo Boga oraz na Jego miłość do człowieka.

Przychodzący Miłosierny Jezus chce jeszcze bardziej objawić nam Ojca bogatego w Miłosierdzie, który nie oszczędził nawet własnego Syna, ale Go wydał za nasze grzechy.

Spotkanie z Chrystusem podczas Nawiedzenia, będzie wyjątkową okazją do tego, aby umocnić swoją wiarę, nadzieję i miłość, aby jeszcze raz z pełną świadomością schronić się w tych promieniach Jezusowej miłości tryskającej z Jego przebitego Serca, aby jeszcze raz zawierzyć Bogu drogi swojego życia osobistego, rodzinnego i społecznego, życia całej naszej Parafii.

Pod czujnym okiem Matki Miłosierdzia, św. s. Faustyny i bł. Jana Pawła II będziemy prosić Boże Miłosierdzie, byśmy potrafili wyprostować drogi naszej wiary, miłości małżeńskiej i rodzinnej, relacji międzyludzkich, bo jakżeż poróżnieni ze sobą będziemy mogli spojrzeć w miłosierne Oblicze Zbawcy?
Do tej historycznej i radosnej chwili spotkania z Jezusem Miłosiernym przygotujemy się przez przeżywanie Misji św., które rozpoczną się 14 kwietnia i poprzedzą dobę nawiedzenia, która będzie miała miejsce z 19 na 20 kwietnia br. Misje poprowadzą Księża ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego.
W czasie tych dni nie tylko będziemy słuchać Bożego słowa, ale codziennie o godz. 21.00 będziemy stawać w godzinie Apelu Jasnogórskiego, aby za przyczyną apostołów Bożego Miłosierdzia św. s. Faustyny i bł. Jana Pawła II zawierzać swoje prośby i podziękowania Miłosiernemu Bogu.
Na koniec proszę Was serdecznie o modlitwę w intencji dobrego przeżycie Misji św. i doby nawiedzenia, aby miłość Jezusowego Serca zaowocowała naszym radosnym powrotem do Miłosiernego Ojca.

Wasz Misjonarz
Ks. Bogdan Kuta SCJ