Uroczysta Msza Święta o godz. 11.00 odprawiana w Niedzielę Palmową zgromadziła licznie przybyłych parafian. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Damian. Liturgia rozpoczęła się przed kościołem od obrzędu poświęcenia palm, po którym wierni w procesji udali się do świątyni.
W IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą Laetare, w naszym kościele parafialnym mieliśmy okazję do szczególnej radości. Na Mszy świętej o godzinie 11:00 odbyła się uroczystość przyjęcia do grona ministrantów i aspirantów.
W przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Kazimierza królewicza nasz ksiądz Kazimierz odprawił mszę imieninową.
W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – czterdziestodniowego czasu przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu podczas posypania głów popiołem usłyszeliśmy słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Popiół jest znakiem pokuty, przemijania oraz gotowości do przemiany serca.
Strona 3 z 38