6 października nasza wspólnota parafialna zgromadziła się na uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00, aby świętować imieniny ks. wikariusza Artura. Eucharystii przewodniczył Solenizant, a Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz, podkreślając znaczenie kapłańskiej posługi i świadectwa wiary.
Na zakończenie Mszy Świętej parafianie złożyli serdeczne życzenia ks. Arturowi. Najpierw w imieniu całej parafii głos zabrał ks. proboszcz, a następnie przedstawiciele rady parafialnej, scholi dziecięcej oraz młodzieży.
W liturgiczne wspomnienie świętych Kosmy i Damiana, nasza wspólnota parafialna świętowała imieniny ks. proboszcza Damiana Płatka. Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta, której przewodniczył Solenizant, a homilię wygłosił ks. Bartosz.
Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele wspólnoty parafialnej złożyli ks. Proboszczowi serdeczne życzenia. W imieniu wspólnoty zakonnej głos zabrał ks. Bartosz. Słowa wdzięczności i życzliwości popłynęły także od rady parafialnej, scholi dziecięcej, młodzieży, służby liturgicznej oraz chóru parafialnego.
W niedzielę o godz. 12.30 uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii. Liturgii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Proboszcz.
W sobotę, wraz ze scholą dziecięcą i ministrantami udaliśmy się do parku trampolin Go Jump. Radość z skakania, zjeżdżania i pokonywania torów przeszkód była ogromna. Po dwugodzinnej zabawie wróciliśmy do parafii, gdzie czekały na nas pysznie przyrządzone kiełbaski z grilla.
Już niebawem zapraszam na kolejny wspólny wyjazd!
W sobotę, 13 września, w naszej parafii odbyło się kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 sprawowana była Msza Święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił o. Tomasz. W swoim słowie zwrócił On uwagę na wezwanie Maryi z Fatimy do modlitwy o pokój – zarówno w świecie, jak i w naszych rodzinach i sercach. Podkreślił, że prawdziwy pokój rodzi się z pojednania z Bogiem i otwartości na drugiego człowieka.
Strona 6 z 38