W sobotę, 25 kwietnia, swoje imieniny obchodził nasz duszpasterz - ks. Marek Borzęcki. Tego dnia Solenizant o godz. 18.00 modlił się podczas Eucharystii wraz ze wspólnotą zakonną i przybyłymi parafianami. Homilię wygłosił ks. Artur, kierując do uczestników słowo pełne refleksji i duchowej zachęty na temat Jezusa - Dobrego Pasterza.
W Sercu Jezusa jest istota chrześcijaństwa.
to Serce przemawia do Naszych serc.
Zachęca do powierzenia się Jemu i z Nim,
ny odkryć pełnię jedynej miłości,
która jest wieczna i podtrzymuje świat.
Benedykt XVI
Zapraszamy do osobistego poświęcenia się Sercau Pana Jezusa i przyjęcia tarczy NSPJ. Zawierzenie dokona się w naszej parafii
Chętnych do złożenia aktu poświęcenia prosimy o odebranie wcześniej w zakrystii materiałów.
Jesteśmy w łączności z ogólnopolską inicjatywą
Zawierzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
www.wielkiezawierzenie.pl
Liturgię Mszy Świętej Wigilii Paschalnej, której przewodniczył ks. proboszcz Damian, rozpoczęliśmy o godzinie 20.00 przy ognisku przed kościołem. Tam nastąpiło poświęcenie ognia, od którego zapalono paschał – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa.
Wieczorem w Wielki Piątek uczestniczyliśmy w Liturgii Męki Pańskiej, której przewodniczył ks. Krzysztof. Zgromadzeni w skupieniu uczestniczyli w jednym z najważniejszych nabożeństw w roku liturgicznym, upamiętniającym mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.
W Wielki Czwartek zgromadziliśmy się w naszej parafii, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej. Eucharystii przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Marek. Liturgia wprowadziła zebranych w głębokie przeżywanie tajemnicy ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.
Strona 2 z 38