- W ubiegłą sobotę młodzież z naszej parafii wzięła udział w Ogólnopolskim Czuwaniu Młodzieży Sercańskiej w Lublinie. Dziękujemy ks. Arturowi za zorganizowanie wyjazdu.
- Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w piątek – I piątek miesiąca. Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Pana Jezusa tylko o godz. 7.00. Spowiedź św. od godz. 6.30 i od 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.00. Msza św. w piątek o godz. 18.00 będzie już z uroczystości Królowej Polski, ale można na niej przyjąć komunię św. wynagradzającą z racji I piątku. Na piątek, 1 maja, ks. kard Metropolita Krakowski, udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
- 3. W przyszłą niedzielę rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.
- Od piątku, 1 maja, zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską. Nabożeństwa codziennie o godz. 17.30.
- W sobotę będziemy przeżywać, przeniesioną z niedzieli 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. z uroczystości będą o godz. 7.00, 10.00 i 16.00. Msza św. w sobotę o godz. 18.00 będzie odprawiona już z niedzieli. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I soboty miesiąca.
- We wtorek, o godz. 20.00, spotkanie wspólnoty „Mężczyźni św. Józefa”. Zapraszamy.
- W przyszłą niedzielę, 3 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich maturzystów, prosząc o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości. Zapraszamy zainteresowanych i ich najbliższych.
- Odbyło się posiedzenie Parafialnej Rady Gospodarczo-Finansowej. Zaakceptowano plan i kosztorys zewnętrznej altany, której budowa już ruszyła. Będzie służyć grupom parafialnym na spotkania, ale i wszystkim parafianom, zwłaszcza wtedy gdy powrócimy do zwyczaju lodów przy kościele. Wypłaciliśmy zaliczkę na budowę altany w wysokości 25 tys. zł.
- Bóg zapłać za ofiary na dzisiejszą tacę, a także za ofiary przekazane drogą elektroniczną oraz do puszek.
- Zachęcamy wszystkich do podjęcia się osobistego zawierzenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. To akt ofiarowania Jezusowi swojego życia i wszystkich jego spraw, zawierzając się Jego miłości. Tego aktu będzie można dokonać na Mszach św. o godz. 18.00 w I piątek – 5 czerwca oraz w Uroczystość Serca Pana Jezusa – 12 czerwca. Pomocą do przygotowania się do tego jest pakiet w cenie 20 zł do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
- Za dwa tygodnie, w niedzielę 10 maja, będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej podczas Mszy św. o godz. 12.30. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Piotr Góra, kapelan i sekretarz biskupa bielsko-żywieckiego. Już teraz zapraszamy na nabożeństwa fatimskie, w jubileuszowym dla nas – 25 roku ich istnienia. Pierwszemu nabożeństwu, 13 maja, będzie przewodniczył ks. bp Józef Wróbel z Archidiecezji Lubelskiej, nasz współbrat – sercanin. Szczegóły na plakatach.
- 12. Odeszły do wieczności nasze parafianki: śp. Apolonia Banasik z ul. Łanowej oraz śp. Beata Sarapeta z ul. Żeńców.
Bożego błogosławieństwa
i opieki Matki Bożej.
Szczęść Boże!