- Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka; w środę – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Z racji uroczystości na terenie archidiecezji nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Godzina Święta o godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz spotkanie Apostolatu Margaretka.
- W czwartek, 7 maja, kolejne Nabożeństwo ku czci bł. Rodziny Ulmów w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin. Msza św. w intencjach zostawionych w skrzynce pod chórem o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo przed relikwiami.
- Rocznica I komunii św. dla dzieci z klas IV będzie miała miejsce w niedzielę 24 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w najbliższy piątek, 8 maja, o godz. 19.00. Szczegóły u ks. Krzysztofa.
- Zapraszamy serdecznie na codzienne nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską o 17.30.
- W przyszłą niedzielę 10 maja, będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej podczas Mszy św. o godz. 12.30. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Piotr Góra, kapelan i sekretarz biskupa bielsko-żywieckiego. Zachęcamy wszystkich do udziału, zapraszamy dzieci do udziału w procesji – chłopców do dzwonienia i dziewczynki do sypania kwiatów.
- W tym roku przeżywamy Jubileusz 25-lecia Nabożeństw Fatimskich. Po raz pierwszy procesja fatimska przyszła z figurą ofiarowaną nam przez ks. kard. Franciszka Macharskiego z kościoła na Saskiej na plac budowy naszego kościoła – 13 maja 2001 r. Pierwszemu nabożeństwu, 13 maja, będzie przewodniczył ks. bp Józef Wróbel z Archidiecezji Lubelskiej. Szczegóły na plakatach.
- Pamiętając o prawdzie, że Maryja prowadzi zawsze do Jezusa, zachęcamy wszystkich po zakończonym miesiącu maryjnym do osobistego i rodzinnego zawierzenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego aktu będzie można dokonać na Mszach św. o godz. 18.00 w I piątek – 5 czerwca oraz w Uroczystość Serca Pana Jezusa – 12 czerwca. Wydrukowane pomoce do przygotowania się do tego są dostępne w zakrystii w cenie 20 zł.
- W przyszłą niedzielę kolejne Nabożeństwo Uwielbienia Boga przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00
- Bóg zapłać za ofiary na dzisiejszą tacę, a także za ofiary przekazane drogą elektroniczną oraz do skarbon. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary na tacę inwestycyjną Dar Serca na dalsze prace.
- Dziś, po Mszach św., przedstawiciele Stowarzyszenie Dobrosław przeprowadzą zbiórkę na leczenie 16-letniej Kornelii.
- Odeszła do wieczności śp. Zdzisława Mazurek z ul. Łanowej w wieku 83 lat. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.
Bożego błogosławieństwa dla Parafian i Gości.
Szczęść Boże!