Podziękowania wielkanocne
Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i głębszego przeżycia Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Dziękuję współbraciom. ks. Krzysztofowi, za czuwanie nad liturgią i Liturgiczną Służbę Ołtarza, za przewodniczenie ceremoniom Wielkiego Piątku. Ks. Markowi za przewodniczenie Mszy Wieczerzy Pańskiej. Ks. Arturowi za wiele godzin spędzonych na przygotowaniach rzeczy na kiermasz przedświąteczny i przede wszystkim za wygłoszone kazania pasyjne. Dziękuję ks. Bartoszowi i Markowi za przeprowadzone rekolekcje wielkopostne w parafiach rozsianych po całej Polsce, ks. Bartoszowi za ekonomską troskę o naszą wspólnotę zakonną. Ks. Eugeniuszowi i ks. Kazimierzowi i wszystkim księżom za wielogodzinną posługę w konfesjonale w szafowaniu Bożym miłosierdziem.
Dziękuję całej Służbie Liturgiczne aspirantom, ministrantom i lektorom na czele z naszymi ceremoniarzami Jankiem i Karolem, którzy wiele godzin spędzili tu na przygotowaniu liturgii. Dziękuję nadzwyczajnym szafarzom komunii św., Panom Wiesławowi, Janowi i Pawłowi.
Dziękuję serdecznie Pani Iwonie, organistce oraz chórowi parafialnemu A Corde za śpiew w Niedzielę Palmową i przez całe Triduum, za Mękę Pańską i gościnny udział Karola i Krzysztofa. Wielki Bóg zapłać za wielkogodzinne próby i pomoc w lepszym przeżyciu liturgii. Dobrze się z Wam modli, przy Waszym śpiewie.
Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w czytania i śpiew, dziękuję naszym gorliwym kościelnym Panom Wiesławowi i Jankowi. Dziękuję harcerkom i harcerzom z trzeciej Podgórskiej Drużyny Róża Wiatrów i Tarcza za straż przy grobie, Pani Zofii i Panu Jurkowi za czystość kościoła i salek parafialnych. Pani Magdalenie z kwiaciarni Madlene za kwiaty przy ołtarzu, p. Sławkowi za pomoc techniczną przy dekoracji, panom Markowi i Józefowi za porządki przy kościele, za przygotowanie ogniska na liturgię. Dziękuję panom niosącym baldachim i chorągiew, Julce – za robienie zdjęć.. Dziękuję scholii Chesed za pomoc podczas rekolekcji. Przedstawicielom Rad Parafialnych dziękujemy za życzenia w W. Czwartek oraz Panom – wcielającym się w 12 apostołów.
W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele swojego czasu i środków w przygotowaniu rzeczy na kiermasz – młodzieży z RSM-u, dzieciom Caritas dziecięcego na czele z panią Magdą. Paniom z Caritas za rozprowadzanie baranków i przygotowanie paczek dla potrzebujących.
Dziękuję oo. Trynitarzom i Siostrom Trynitarkom za Waszą obecność. Z serca dziękuję Jakubowi Zawadzkiemu, głównemu autorowi dekoracji Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego, za jego oddanie sprawie i zaangażowanie od serca, a także Panu Norbertowi Tomczak, artyście, który razem z Jakubem stworzyli tegoroczną dekorację. Panu Andrzejowi za wykonanie elementów do dekoracji. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie i goście za bardzo liczny udział w Liturgii tych dni, za udział w drogach krzyżowych i Gorzkich Żalach i rekolekcjach. Dziękuję za dobrą, modlitewną postawę. Bądźmy silną wspólnotą na chwałę dobrego Boga.
Radosnego Alleluja!
Ks. Damian Płatek SCJ, proboszcz
Życzymy wszystkim błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Jezusa. Szczęść Boże!
Strona 9 z 232